Plovoucí podlahy – hlavní výhody

Plovoucí podlahy – hlavní výhody

10. 1. 2012, 11:40

Nízká pořizovací cena, ale také snadná a rychlá pokládka a snadná údržba i případná renovace, to jsou hlavní výhody, pro které dávají v posledních letech zákazníci stále častěji přednost plovoucím podlahám před jiným řešením

Plovoucí podlahy – estetická součást interiéru

Protože mnozí zákazníci používají plovoucí podlahu jako finální podlahovou krytinu a jen málokdy volí ještě svrchní pokládku koberců, stává se z plovoucí podlahy i estetická složka interiéru našeho bytu. Moderní design a dekor plovoucích podlah ale neznamená jen to, že dobře vypadají a zatraktivní vzhled každého interiéru, ale hlavně ženy jistě ocení jejich snadnou údržbu.

Výhody i pro naše zdraví

Na rozdíl od koberců nemohou plovoucí podlahy nabízet živnou půdu pro nejrůznější mikroby a roztoče. Plovoucí podlahy tak pomáhají i v našem souboji se stále rozšířenějšími alergiemi, k čemuž výrazně napomáhá i snadná a opravdu účinná údržba. Ať už vysávání, vytírání nebo jen prosté zametání

Úklid plovoucích podlah je snadný a především účinný

Při vysávání plovoucích podlah mohou mnozí nájemníci a majitelé nových rodinných domů nebo bytů v novostavbách využívat systému centrálního vysavače. Tento revoluční systém sice nabízí skutečně nejúčinnější úklid, ale bohužel ještě stále nepatří k běžnému standardu vybavení našich domácností. Ale jako ochrana proti mnohým zmíněným nežádoucím vlivům postačí i klasický domácí vysavač. Nejlépe se pochopitelně hodí vodní vysavač, případně s antibakteriální náplní, ale ani tento způsob údržby není nezbytně nutný.

Při pravidelném vytírání chráníme sebe i podlahu

Pro ochranu před mikroby i poletujícím pracem je vhodným druhem údržby plovoucích podlah už prosté vytírání mokrým hadrem či mopem. Zejména při použití vhodných chemických přípravků a přísad, které dnes najdeme v každé prodejně drogerie, máme záruku maximální možné ochrany. Také specializované prodejny s podlahovými krytinami nabízejí širokou škálu přípravků, které po vytírání současně i chrání naši plovoucí podlahu a prodlužují její životnost.

Zobrazení: 173218 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Příjemné dřevěné podlahy Počet komentářu: 1
Článek: Plovoucí podlahy ve starých domech Počet komentářu: 1
Článek: Kvalitní plovoucí podlahy Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Příjemné dřevěné podlahy Datum posledního komentáře: 5.8.2014
Článek: Plovoucí podlahy ve starých domech Datum posledního komentáře: 23.8.2012
Článek: Kvalitní plovoucí podlahy Datum posledního komentáře: 23.8.2012