Plovoucí podlahy jsou krásné, praktické i hygienické

Plovoucí podlahy jsou krásné, praktické i hygienické

17. 1. 2012, 11:37

Zatímco před dvaceti lety nebyla takřka v České republice domácnost, kde by podlahu ve většině místností nepokrývaly koberce, dnes je realita opačná. Češi vsadili na praktičnost, snadnou údržbu i krásu plovoucích podlah.

Češi dávají přednost dobré ceně, kvalitě a snadné údržbě

Podobně jako u automobilů vítězí v Česku praktické vozy, do kterých se vejde hodně zavazadel, tak i v podlahových krytinách si získaly srdce zákazníků plovoucí podlahy. Ať již dřevěné podlahy, nebo laminátové. Zájemce přesvědčuje snadná údržba, možnost nebývalého výběru dekorů. Plovoucí podlahy pronikly do domácností, kanceláří, veřejných prostorů.

Plovoucí podlahy změnily české zvyklosti

Cizince překvapí, když jsou při návštěvě v soukromí vybídnuti, aby se přezouvali do pantoflí. Ve většině zemí to není zvykem, i když náš zvyk má opodstatnění. Dřívější převaha koberců nás nutila nezanášet si zvenčí množství nečistot a prachu, které se z koberců nedaly odstranit. Plovoucí podlahy, ať již laminátové, či dřevěné podlahy zouvání hostů značně omezily.Důvodem je, že se velmi snadno ošetřují a udržují v čistotě, snadno se zametají, vysávají a omývají. Zlikvidovat nečistoty po návštěvě je dílem pár minut. Oblibu této moderní podlahové krytiny ovlivnila i cena podlahy. Zatímco v počátcích se jen cena samotných desek pohybovala kolem tisícikoruny za metr čtvereční, v současnosti za tuto cenu pořídíte podlahu i s prací a doplňky, navíc v neskonale pestřejším výběru a vyšší kvalitě.

Nová technika by bez nových podlah neexistovala

Ať již podlahy plovoucí s hladkým povrchem beze spár, či ostatní druhy dřevěných podlah umožnily, aby si i české domácnosti a firmy pořídily moderní vysavače, které zajišťují dokonalejší hygienické podmínky. Plovoucí podlahy přispěly nebývale ke stále se zvyšující oblibě robotických automatických vysavačů, obchody nabízejí i další moderní klasické vysavače, utírací mopy všech kategorií. Úklid se výrazně zjednodušil a to vše jsou momenty, proč při volbě podlahy je ta plovoucí u většiny lidí na prvním místě.

Zobrazení: 171024 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Příjemné dřevěné podlahy Počet komentářu: 1
Článek: Plovoucí podlahy ve starých domech Počet komentářu: 1
Článek: Kvalitní plovoucí podlahy Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Příjemné dřevěné podlahy Datum posledního komentáře: 5.8.2014
Článek: Plovoucí podlahy ve starých domech Datum posledního komentáře: 23.8.2012
Článek: Kvalitní plovoucí podlahy Datum posledního komentáře: 23.8.2012