Plovoucí podlahy ve starých domech

Plovoucí podlahy ve starých domech

7. 2. 2012, 13:14

Mnozí majitelé starších rodinných domů by si do svého obydlí rádi pořídili novou moderní plovoucí podlahu, ale neví, jak připravit správný podklad pro její co nejlepší a nejúčinnější instalaci

Pod plovoucí podlahu dobrou izolaci

Třebaže vám většina stavebníků potvrdí, že rekonstrukci příliš nemilují, úprava stávající nevyhovující podlahy určitě patří k těm příjemnějším rekonstrukcím. Už jen proto, že se odehrává pod střechou a tedy v suchu. Právě vlhkost je však problémem, který trápí nejednu podlahu staršího rodinného domu nebo i chalupy. Ve snaze odstranit právě tento problém narazí stavebníci především na potřebu dobré hydroizolace

Prvním krokem k nové plovoucí podlaze proto musí být kompletní odstranění podlahy staré. Tedy vytrhání podlahových prken, trámů a vyvezení všech ostatních podkladových vrstev až na úroveň původní podkladové zeminy, případně na úroveň základů obvodového zdiva.

Rekonstrukce podlahy jako novostavba

Postup prací při rekonstrukci podlahy je proto totožný s položením podkladu pro podlahu u novostavby.

Kámen, štěrk a beton

Do dostatečně vyhloubené jámy vaší budoucí podlahy proto budete muset položit předepsanou vrstvu větších i menších kamenů a štěrku. Na tyto vrstvy pak následuje pokládka první betonové vrstvy, která by měla sloužit jako podklad pro izolační vrstvu. Pokud máte dům podsklepený, pravděpodobně pro vás tato fáze odpadne, ale zcela jistě pro vás bude platit nutnost dodržení následujících postupů.

Izolace a opět beton

Po vrstvě izolační lepenky nebo fólie by měla následovat pokládka ještě jedné, finální vrstvy betonového potěru. Po něm pak může následovat samotná pokládka podlahy podle vašeho konečného rozhodnutí.

Plovoucí podlaha je moderní i účelné řešení

Podklad máte tedy připravený a dostatečně izolovaný pro další postup. Pokud nezvolíte položení plovoucí podlahy profesionální specializovanou firmou, čeká vás v prvé řadě výběr té nejsprávnější plovoucí podlahy, její nákup a montáž svépomocí. Ovšem těmto tématům už se věnují jiné články.

Zobrazení: 173277 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1

Nejkomentovanější články
Článek: Příjemné dřevěné podlahy Počet komentářu: 1
Článek: Plovoucí podlahy ve starých domech Počet komentářu: 1
Článek: Kvalitní plovoucí podlahy Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Příjemné dřevěné podlahy Datum posledního komentáře: 5.8.2014
Článek: Plovoucí podlahy ve starých domech Datum posledního komentáře: 23.8.2012
Článek: Kvalitní plovoucí podlahy Datum posledního komentáře: 23.8.2012