Podlahy na celý život ?

Podlahy na celý život ?

16. 1. 2012, 14:19

Jestliže se rozhodujeme, jaký zvolíme materiál pro podlahu našeho bytu nebo domu, máme na výběr z mnoha možností. V posledních letech se staly velmi častou variantou plovoucí podlahy

Dřevěné nebo laminátové

Pokud zvolíme tuto moderní variantu, zvolíme si především snadnou montáž i relativně dlouhou trvanlivost. Na výběr máme i z mnoha dekorů a barevných modifikací, ale tou nejzásadnější volbou, která nás při výběru plovoucí podlahy čeká, je to, zda zvolíma dřevěnou plovoucí podlahu nebo laminátovou plovoucí podlahu. Asi už z názvu je zřejmé, že první varianta je založená na bázi přírodního materiálu, zatímco druhá je volbou pro materiál nepřírodní

Laminátová plovoucí podlaha je i proto oproti dřevěné plovoucí podlaze nepatrně levnější. A protože se v naší maloobchodní i velkoobchodní síti nabízí v bohaté škále barev i dekorů, včetně dokonalých imitací snad všech druhů přírodního dřeva, včetně těch exotických, jsou laminátové plovoucí podlahy přeci jen stavebníky i majiteli bytů více vyhledávanými.

Pro výběr laminátových podlah

Kromě nižší ceny a širší nabídky barev a dekorů rozhoduje pro laminátové plovoucí podlahy například i jejich lepší mechanické vlastnosti při instalaci podlahového vytápění. Odpadá zde totiž i jen teoretická obava z toho, že by se snad laminátová plovoucí podlaha jakkoli tvarově či rozměrově měnila v závislosti na teplotě. Podobné vlastnosti sice výrobci garantují i pro dřevěné plovoucí podlahy, ale zde působí i jakási psychologická stránka. Výhodou laminátových plovoucích podlah je i jejich deklarovaná vyšší životnost, u té nejvyšší třídy údajně až třiceti let.

Proti výběru laminátových podlah

Pochopitelně, že i laminátové plovoucí podlahy mají svá proti. Pro vyznavače přírodního životního stylu je to především jejich složení, založené na nepřírodních materiálech a možné následky uvolňování použitých chemických prvků. Nevýhodou je oproti dřevěným plovoucím podlahám také jejich chladnější povrch i nemožnost renovace laminátové plovoucí podlahy broušením.

Zobrazení: 164131 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Příjemné dřevěné podlahy Počet komentářu: 1
Článek: Plovoucí podlahy ve starých domech Počet komentářu: 1
Článek: Kvalitní plovoucí podlahy Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Příjemné dřevěné podlahy Datum posledního komentáře: 5.8.2014
Článek: Plovoucí podlahy ve starých domech Datum posledního komentáře: 23.8.2012
Článek: Kvalitní plovoucí podlahy Datum posledního komentáře: 23.8.2012