Pokládka podlahy

Pokládka podlahy

30. 1. 2012, 12:42

Nejrůznější varianty plovoucích podlah se v posledních letech staly součástí mnoha našich domácností. Oblíbené jsou pro svou snadnou údržbu,svůj vzhled, izolační vlastnosti i snadnou pokládku, kterou zvládne každý kutil

Nešetřeme na pokládce podlahy od profesionála

Jsme národem kutilů, což je nesporný fakt, a až příliš často se snažíme řešit mnohé činnosti svépomocí. Pokládka plovoucí podlahy je jednou z těchto činností. Faktem je, že se reklamní slogan o jednoduché montáži stal jedním z faktorů, ovlivňujících vysokou prodejnost plovoucích podlah. Stejně tak je ale faktem, že většina z nás sice dokáže plovoucí podlahu položit, ale rozhodně to nedokážeme v té správné kvalitě

Pokládka plovoucí podlahy má přitom mnohá úskalí, která dokáže dokonale překonat jen odborník, truhlář nebo podlahář

Příprava před pokládkou je neméně důležitá

Už jen samotná příprava podkladu, na nějž budeme naši plovoucí podlahu pokládat, je velice důležitá. Povrch podkladové plochy by měl být dokonale rovný, zbavený všech větších nečistot a jakýchkoli nerovností. Mnohdy proto musíme, především v panelové zástavbě, vyrovnávat podlahu s pomocí stěrkových a samonivelačních hmot, což samo o sobě vyžaduje určitou praxi.

Podlahové vytápění na dlouhé roky

Mnozí si pod plovoucí podlahu umisťujeme ještě podlahové vytápění, které by nám mělo sloužit po celou dobu životnosti samotné plovoucí podlahy, ne-li ještě déle. I zde bychom se proto měli odevzdat do rukou odborníka. Samotnou montáž nepochybně skutečně zvládne zručnější kutil, ale jen s potřebným vybavením, jehož pořízení nás mnohdy vyjde dráž, než bychom zaplatili za práci profesionálního montážníka.

Lišty také tvoří vzhled podlahy

Pokud by se nám ne vždy podařilo dokonalé uříznutí jednotlivých lamel plovoucí podlahy, může nás zachránit soklová lišta, která mnohé nedostatky naší práce zakryje. Pokud se ale spleteme při montáži lišty, už to většinou nijak nezakryjeme a dojem z naší nové podlahy bude navždy pokažen.

Opravdu by nebylo lepší pozvat si pár řemeslníků, kteří nám podlahu položí dokonale a se zárukou!?

Zobrazení: 173532 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Příjemné dřevěné podlahy Počet komentářu: 1
Článek: Plovoucí podlahy ve starých domech Počet komentářu: 1
Článek: Kvalitní plovoucí podlahy Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Příjemné dřevěné podlahy Datum posledního komentáře: 5.8.2014
Článek: Plovoucí podlahy ve starých domech Datum posledního komentáře: 23.8.2012
Článek: Kvalitní plovoucí podlahy Datum posledního komentáře: 23.8.2012