Příjemné dřevěné podlahy

Příjemné dřevěné podlahy

10. 1. 2012, 11:46

Dřevěné podlahy jsou příjemné na dotek. Mají dobré tepelně-izolační vlastnosti a neodvádějí lidské teplo. Dřevěné podlahy se nenabíjejí statickou energií a to je jedna z jejich předností. Dřevěné podlahy jsou součástí zdravého bydlení.

Dřevěné podlahy z dubu

Dubové podlahy jsou nejoblíbenější a také dlouhodobě nejpoužívanější variantou podlahových krytin. Dubové dřevo má skvělé funkční vlastnosti. Je velmi houževnaté, tvrdé, pevné a dlouhodobě trvanlivé. Dubové podlahy jsou mimořádně resistentní vůči střídání vlhkosti oproti jiným druhům mají velice dlouhou životnost. Dřevěné podlahy jsou velmi dekorativní.

Výhody plovoucích podlah

Plovoucí podlahy mají mnoho výhod a předností. Jejich pořizovací cena je nízká a vynikají rychlou pokládkou. V současnosti jsou nejvyhledávanějším druhem podlahových krytin. Plovoucí podlahy mají vysokou odolnost a snadnou údržbu. Zatraktivňují vzhled interiérů a dobře vypadají. Výhodou je také, že se dají renovovat. Plovoucí podlahy nejsou pevně spjaty s podkladovou vrstvou. není tedy problém je rozebrat a položit na jiné místo. Plovoucí podlahy mohou být dřevěné nebo laminátové.

Laminátové podlahy s mnoha dekory

Základem laminátové podlahy tvoří kompozitní materiál z několika vrstev a to je laminát. Mezi vysoce odolné vrstvy materiálu se vkládá list papíru s dekorem. Dekory převážně imitují vzhled dřevěné podlahy. Mohou být i s jinými dekory jako kamenné nebo jiné netradiční.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou poněkud dražší než plovoucí podlahy, ale jejich investice je dlouhodobou záležitostí. Dřevěné podlahy potřebují pravidelnou údržbu. Dřevěné podlahy se mohou olejovat nebo voskovat. nanesením oleje se zvýrazní kresba dřeva. Barevné t'onovací oleje dodají dřevěných podlahám velice specifický design. Dřevěné podlahy jsou stálým trendem mezi podlahovými krytinami. Jsou klasikou a vynikají velice mnoha různými dekory. Dřevo je přírodní a ekologický materiál, který přispívá ke zlepšení bydlení. Dřevěné podlahy vynikají dlouhou životností a proto jsou investicí na mnohá desetiletí.

Zobrazení: 160833 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1

Nejkomentovanější články
Článek: Příjemné dřevěné podlahy Počet komentářu: 1
Článek: Plovoucí podlahy ve starých domech Počet komentářu: 1
Článek: Kvalitní plovoucí podlahy Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Příjemné dřevěné podlahy Datum posledního komentáře: 5.8.2014
Článek: Plovoucí podlahy ve starých domech Datum posledního komentáře: 23.8.2012
Článek: Kvalitní plovoucí podlahy Datum posledního komentáře: 23.8.2012