Pokládka plovoucí podlahy
Tip dne
 • Kancelářský nábytek - v prodeji kvalitní nábytek se slevou Více informací

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy

6. 3. 2012, 11:00

Plovoucí podlahy jsou dnes běžné nejen v bytech, ale i v kancelářích, ve velkých sálech, v prostorách mnoha institucí. Tam jsme byli dříve zvyklí na dřevěné parkety nebo třeba nejrůznější linolea, povrchy stále oblíbené a žádané.

Plovoucí podlahy od renomovaných firem

Zdejší podlahářské firmy mají četné zakázky se společným jmenovatelem - souslovím „plovoucí podlaha“. Jejich partnery jsou přední evropští výrobci plovoucích podlah ze Švédska, Norska či Finska, což je zárukou kvalitního dřeva, ale i výrobci z Belgie, Německa, Portugalska či z Francie. Mezi nimi jsou dodavatelé plovoucích podlah i z dalších materiálů.

Důležitá je skladba podlahy

Značné požadavky jsou kladeny na skladbu podlahové konstrukce, závislé na tom, kde bude podlaha položena, jak bude využívána, jaký tam bude provoz. Také je důležité, jaká bude v místnosti teplota a vlhkost. To vše ale musí posoudit odborník – stavař a podlahář. Existuje totiž několik základních typů skladeb podlahových konstrukcí. Důležitá je kvalita povrchové vrstvy nosné konstrukce.

Laminát, vinyl nebo dřevo?

Ze všech uvedených materiálů se vyrábějí plovoucí podlahy. Každý je totiž vhodný do jiného prostředí a spolehlivě plní svůj účel.

 • Laminátová podlaha je pěkná a praktická a je levnější než třeba dřevěná plovoucí podlaha. Je tvarově i barevně stálá a velmi odolná proti poškození, např. otěru. Laminátové podlahy jsou nyní nejprodávanější.

– Dnes se o vinylu hovoří často ve spojení s plovoucí podlahou. Je žádaný mimo jiné proto, že tento velmi odolný materiál věrně imituje dřevo, kámen i dlažbu. Proto je vhodný do veřejných a komerčních prostor.

– Dřevo je jako povrchová vrstva plovoucí podlahy velmi vyhledávané. Má vynikající užitné vlastnosti a na pohled je velmi příjemná krásná kresba a barva dřeva. Zájemci mají z čeho vybírat, neboť nabídka dřevin, z kterých se plovoucí podlahy vyrábějí, je široká, takže není někdy volba snadná. V nabídce je javor, buk, dub, jasan, bříza, ořech i třešeň. Právě dřevo těchto stromů je pro výrobu plovoucí podlahy vhodné a liší se svou konstrukcí.

Zobrazení: 206267 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Moderní plovoucí podlahy

  29. 3. 2012, 11:37 | Diskuze (1)

  Plovoucí podlahy jsou stálým hitem mezi podlahovými krytinami. Staly se jedním z nejžádanějších produktů podlahových krytin pro klasické domácnosti. Plovoucí podlahy se vyrábějí z osvědčených a kvalitních materiálů.

 • Plovoucí podlahy

  28. 3. 2012, 13:54 | Diskuze (0)

  Podlaha - to je první na co padne oko návštěvníka Vašeho bytu či domu. Plovoucí podlahy se svou ohromnou variabilitou dezénů, barev, materiálů a tím pádem samozřejmě cen, jsou pro Vás správnou volbou.

 • Plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:48 | Diskuze (0)

  Pomýšlíte snad při vyslovení slova plovoucí na cokoli nestabilního, pohupujícího se, jako na vodě? Zapomeňte! Alespoň co se tedy plovoucí podlahy týká. Je odolná, stabilní, pevná. Čtěte dál a zatoužíte po ní!

 • Plovoucí podlahy cena

  19. 3. 2012, 13:35 | Diskuze (0)

  Podlaha bývá to první, co na nás zapůsobí, když vstoupíme do místnosti. Často ale máme problém, zachovat si tuto naši vizitku v dobrém stavu, zvlášť, když máme malé děti nebo domácí mazlíčky. S nový trendem mezi podlahami to ovšem nemusí být až taková potíž.

 • Pokládka plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:14 | Diskuze (0)

  Plovoucí podlahy jsou v poslední době čím dál žádanější podlahovou krytinou. Je tomu tak také proto, že montáž plovoucí podlahy je rychlá a jednoduchá a navíc má plovoucí podlaha vynikající izolační vlastnosti.