Pokládka plovoucí podlahy
Tip dne

Levné plovoucí podlahy

Levné plovoucí podlahy

6. 3. 2012, 11:01

Uvažujete o pořízení nové podlahy? Pokud ano, jistě oceníte pár rad, jak pořídit podlahu krásnou, kvalitní a navíc za rozumnou cenu. Co je to rozumná cena? Cena, která jednoduše odpovídá tomu, co od nové podlahy očekáváte.

Co ovlivňuje cenu levné podlahy

Asi nejvíce rozhoduje o ceně podlahy materiál, který si zvolíte. Podlahy se dnes vyrábějí z mnoha různých materiálů. Je libo podlahu ze dřeva, korku, lamina či vinylu? Je asi jasné, že dřevěná podlaha je dnes tak trochu luxus, ze který je třeba si připlatit. Nechcete se ale tohoto luxusu vzdát, a přesto toužíte pořídit si podlahu levnější? Umělé materiály naštěstí umí napodobit dřevo k nerozeznání od originálu.

Kolik stojí levné dřevo?

Pokud se rozhodnete přece jen investovat do nové podlahy více peněz a zvolíte jako materiál dřevo, i tak budete mít ještě dále na výběr z mnoha variant. K výrobě podlah se používají nejrůznější typy dřeva, které se liší nejen vzhledem, ale samozřejmě i cenou. Vedle klasického, a asi nejlevnějšího smrku, se nabízejí i exotičtější možnosti. Například podlaha ze dřeva dubového vás vyjde na 1200 korun za metr čtvereční. S podobnou částkou počítejte v případě, že zvolíte podlahu z bambusu. Teakové dřevo se vyznačuje vskutku exotickým, netradičním vzhledem. Za to je ale třeba sáhnout do peněženek ještě o něco hlouběji. Připravte se na cca 1800 korun za metr čtvereční.

Šetřete podlahu - šetřete za podlahu

Ano. I správná volba povrchové úpravy podlahy a především její správná údržba ušetří spoustu vašich peněz. Dřevěné podlahy jsou na údržbu náročnější. Nejsou tolik odolné proti mechanickému poškození. Pokud se k nim ale budete chovat jemně, odmění se vám i tak velmi dlouhou životností. Podlahy z lamina či vinylu patří k typům, kterým podpatky ani psí drápky neublíží. Co se odolnosti jednotlivých variant podlah týká, je asi rozumné zvážit, do které místnosti vlastně podlahu pořizujete. Ne každé místo vašeho domu či bytu je totiž stejně zatěžováno. Dřevěná podlaha zajistí luxus ve vaší ložnici, do chodby je naopak ideální volbou podlaha z vinylu.

Pokládka podlahy

Další na čem lze ušetřit je samozřejmě pokládka podlahy. Spousta firem například provádí přeměření a dopravu podlahy zcela zdarma. Není také vůbec od věci sledovat nejrůznější akční slevy - sezónní nebo množstevní a podobně.

Zobrazení: 299268 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Cena podlahy

  28. 3. 2012, 13:51 | Diskuze (0)

  Cena. To je jistě parametr, který zvažujeme, ať už dnes pořizujeme v podstatě cokoli. Nejinak je tomu tedy i v případě podlahy. Co rozhoduje o cenách podlahy? Jak rozumně ušetřit? Nechte si poradit, pokud novou podlahu plánujete.

 • Plovoucí podlahy cena

  19. 3. 2012, 13:35 | Diskuze (0)

  Podlaha bývá to první, co na nás zapůsobí, když vstoupíme do místnosti. Často ale máme problém, zachovat si tuto naši vizitku v dobrém stavu, zvlášť, když máme malé děti nebo domácí mazlíčky. S nový trendem mezi podlahami to ovšem nemusí být až taková potíž.

 • Cena podlahy

  16. 3. 2012, 15:06 | Diskuze (0)

  Pořídit si novou podlahu není jistě jednoduché a zdaleka ne levné. Pokud ale výběru podlahové krytiny věnujete dostatečnou pozornost, zaručeně se vám podaří ušetřit. Jen je zapotřebí snížit cenu za novou podlahu tím správným způsobem.

 • Pokládka podlahy cena

  7. 3. 2012, 13:00 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si novou podlahu, zvažte nejen výběr materiálu, ze kterého si ji necháte zhotovit, ale i otázku její pokládky. Troufáte si na pokládku nové podlahy sami? Nebo necháte raději pokládku podlahy na odbornících?

 • Plovoucí podlahy cena

  6. 3. 2012, 11:01 | Diskuze (0)

  Podlahy patří k těm částem bydlení, které musí snášet největší zátěž, ale také k těm částem domu či bytu, které jsou nejnáročnější na úpravu, údržbu a úklid. Existuje však jedna výjimka, jež hospodyňkám i hospodářům významně usnadňuje práci - plovoucí podlahy. Podívejme se nyní na historii tohoto převratného vynálezu a pojďme si také vysvětlit, co vlastně pojem plovoucí podlahy znamená.