Pokládka plovoucí podlahy
Tip dne
 • Kancelářské židle - Nejlevnější kancelářské židle zde

Plovoucí podlahy cena

Plovoucí podlahy cena

6. 3. 2012, 11:01

Podlahy patří k těm částem bydlení, které musí snášet největší zátěž, ale také k těm částem domu či bytu, které jsou nejnáročnější na úpravu, údržbu a úklid. Existuje však jedna výjimka, jež hospodyňkám i hospodářům významně usnadňuje práci - plovoucí podlahy. Podívejme se nyní na historii tohoto převratného vynálezu a pojďme si také vysvětlit, co vlastně pojem plovoucí podlahy znamená.

Dřevěné, nebo laminátové plovoucí podlahy ?

Plovoucí podlahy jsou neodmyslitelnou součástí každého moderního domu či bytu. Každý, kdo drží prst na tepu doby, si již prohlíží katalogy a webové stránky výrobců a prodejců podlah. Na trhu najdeme širokou škálu materiálů, barev a vzorů v různých cenových relacích. Jsou lepší dřevěné plovoucí podlahy nebo laminátové plovoucí podlahy ? Na tuto otázku se pokusím odpovědět prostřednictvím pohledu do nabídek renomovaných firem zabývajících se výrobou a prodejem plovoucích podlah.

Plovoucí podlahy nalézají široké uplatnění nejen v bytech a domech, jak jsem se již zmínila v úvodu k tomuto článku, ale také v kancelářích a obchodech. Tento převratný vynález v bytové architektuře má totiž oproti běžným podlahovým krytinám mnoho výhod - dají se snadno instalovat a snadno se udržují, jak uvidíme níže.Plovoucí podlahy nejsou ve světě bytových interiérů žádným nováčkem. Technologii podlah, které by nepropouštěly vlhkost a hluk a byly jednoduché na instalaci, vynalezla již na konci sedmdesátých let minulého století jedna švédská firma. O sedm let později byly na trh uvedeny první typy plovoucích podlah.

Vrstvy plovoucích podlah

Plovoucí podlahy jsou tvořeny čtyřmi vrstvami - vrchní nášlapnou, roznášecí rozvádějící zátěž z nášlapné vrstvy, zvukově-izolační zabraňující pronikání hluku do okolních konstrukcí a dalších prostor a parotěsnou zabraňující pronikání vlhkosti do izolační vrstvy. Pod pojmem plovoucí podlaha si tedy můžeme představit čtyřvrstvé podlahové krytiny opatřené izolační vrstvou proti vlhkosti a hluku.

Plovoucí podlahy šetří peníze

Chcete-li ušetřit čas při úklidu, zlepšit své zdraví a ušetřit peníze, pak jsou pro vás plovoucí podlahy to pravé ořechové. Vybrat si můžete ze široké škály barev a vzorů v dřevěném, laminátovém či linolovém provedení, otázka dne tedy zní: Jsou lepší dřevěné nebo laminátové plovoucí podlahy?Obojí má své: laminátové podlahy jsou odolnější proti poškození, nevýhodou je však větší propustnost hluku, jsou studenější a v případě poškození je nutno vyměnit celou lamelu,dřevěné podlahy se snadno udržují, jsou odolnější proti propálení a chemickému poškození, nehodí se však do místností, které jsou příliš namáhány vlhkem. Jak laminátové, tak dřevěné plovoucí podlahy jsou vhodné pro astmatiky a alergiky.

Ceny plovoucích podlah

Ceny plovoucích podlah se pohybují v řádu zhruba jednoho až dvou tisíc korun. Nyní se již pojďme podívat na to, co nabízejí některé firmy zabývající se prodejem plovoucích podlah. Například pražská firma Lapka nabízí širokou škálu laminátových i dřevěných plovoucích podlah renomovaných značek, jako je Allock, Egger či Meister v ceně od jednoho tisíce do zhruba dvou tisíc.

Podlahové centrum Havel

Také sedlčanská firma Havel podlahové centrum nabízí řadu renomovaných zahraničních značek, například již zmíněné značky Allock. Žhavou akční nabídkou je odlehčená plovoucí podlaha Euroloc- AllockHome, kterou lze zakoupit v ceně od tři sta čtyřiceti korun za metr čtvereční. Co říci závěrem ? Kdo zaváhá, neušetří.

Zobrazení: 239858 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Moderní plovoucí podlahy

  29. 3. 2012, 11:37 | Diskuze (1)

  Plovoucí podlahy jsou stálým hitem mezi podlahovými krytinami. Staly se jedním z nejžádanějších produktů podlahových krytin pro klasické domácnosti. Plovoucí podlahy se vyrábějí z osvědčených a kvalitních materiálů.

 • Plovoucí podlahy

  28. 3. 2012, 13:54 | Diskuze (0)

  Podlaha - to je první na co padne oko návštěvníka Vašeho bytu či domu. Plovoucí podlahy se svou ohromnou variabilitou dezénů, barev, materiálů a tím pádem samozřejmě cen, jsou pro Vás správnou volbou.

 • Plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:48 | Diskuze (0)

  Pomýšlíte snad při vyslovení slova plovoucí na cokoli nestabilního, pohupujícího se, jako na vodě? Zapomeňte! Alespoň co se tedy plovoucí podlahy týká. Je odolná, stabilní, pevná. Čtěte dál a zatoužíte po ní!

 • Plovoucí podlahy cena

  19. 3. 2012, 13:35 | Diskuze (0)

  Podlaha bývá to první, co na nás zapůsobí, když vstoupíme do místnosti. Často ale máme problém, zachovat si tuto naši vizitku v dobrém stavu, zvlášť, když máme malé děti nebo domácí mazlíčky. S nový trendem mezi podlahami to ovšem nemusí být až taková potíž.

 • Pokládka plovoucí podlahy

  19. 3. 2012, 13:14 | Diskuze (0)

  Plovoucí podlahy jsou v poslední době čím dál žádanější podlahovou krytinou. Je tomu tak také proto, že montáž plovoucí podlahy je rychlá a jednoduchá a navíc má plovoucí podlaha vynikající izolační vlastnosti.