Tip dne

Podlahy

Podlahy

6. 3. 2012, 10:54

Současná nabídka druhů podlah je prostě nekonečná. Pokud plánujete pořizování podlahy, co si takhle udělat trochu jasno v tom, který materiál, způsob pokládky, izolace je pro vaši domácnost nebo danou konkrétní místnost nejvhodnější?

Kam s plovoucí podlahou?

Že je těch otázek najednou nějak moc? Samozřejmě že ano! Ale vždyť podlaha bude zatěžována a využívána den co den a měla by tedy něco vydržet. Vezměme tedy rozum do hrsti a pojďme si udělat alespoň trochu jasno. Takže otázka první: "Kam s podlahou?" Na co se vlastně ptáme? Do jaké domácnosti, do jaké místnosti podlahu pořizujeme. Ne každé místo je stejně zatěžováno.

Takže kam s podlahou?

Velmi moderním typem podlah jsou plovoucí podlahy. Co se technicko-fyzikálních vlastností týká, je možné je využít téměř všude. Jsou odolné vůči mechanickým vlivům - odolají vašim podpatkům i ostrým drápkům domácích chlupatých miláčků v chodbě. Snadno se uklízejí - dětský pokojíček tak můžete vysát, vytřít i jednoduše zamést. Navíc existuje nekonečné množství variant vzhledu plovoucích podlah - dřevěné, laminátové, dokonce korkové. Plovoucí podlaha se tak může stát i ozdobou například vaší ložnice či obývacího pokoje.

Kam podlahu nedávat?

Co je tohle za otázku? Místnost bez podlahy přece neexistuje! Ale tady máme na mysli plovoucí podlahu. Místnosti, do kterých se příliš nehodí pokládat plovoucí podlahu jsou koupelna a kuchyně. Proč? Důvodem je vyšší vlhkost a častější změny a výkyvy teplot. Pokud bychom přece jen na plovoucí podlaze trvali, volme jako materiál raději tvarově stálejší dřevo než laminát. Ten by se časem mohl díky vlhkosti a teplotním změnám deformovat.

Pokládka podlahy

Už tedy víme, co se kam hodí z praktických důvodů. Otázka vzhledu naší budoucí podlahy je "na dlouho". Kromě materiálu je třeba vybrat vzor, barvu, způsob povrchové úpravy,... Tady záleží na vkusu každého z vás. Vybrali jste i vzhled? Čeká vás tedy pokládka. A tu radíme svěřit odborníkům. Většina prodejců zahrnuje do ceny podlahy i zaměření místnosti, dopravu na místo a odbornou pokládku podlahy během několika dní maximálně - tak proč toho nevyužít?

Zobrazení: 234458 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Moderní plovoucí podlahy

  29. 3. 2012, 11:37 | Diskuze (1)

  Plovoucí podlahy jsou stálým hitem mezi podlahovými krytinami. Staly se jedním z nejžádanějších produktů podlahových krytin pro klasické domácnosti. Plovoucí podlahy se vyrábějí z osvědčených a kvalitních materiálů.

 • Podlahy Praha

  29. 3. 2012, 11:31 | Diskuze (0)

  Podlahy Praha mají pro svou klientelu připravenou pestrou paletu podlahových krytin. Podlahy Praha vynikají širokou škálou nabídky všech typů podlah. Tradiční plovoucí podlahy v pestrém provedení. Laminátové podlahy za příznivé ceny.

 • Pokládka podlahy

  29. 3. 2012, 11:29 | Diskuze (0)

  Moderní podlahové krytiny vynikají snadnou pokládkou. Jednou z nejjednodušších pokládek je položení plovoucí podlahy. Pokládku plovoucí podlahy zvládne zručný domácí kutil. Specializované firmy provedou pokládku naprosto profesionálně.

 • Izolace podlahy

  29. 3. 2012, 11:25 | Diskuze (0)

  Izolaci podlahy je možno rozdělit do několika kategorií. Podstatným faktorem je, zda se jedná o betonovou podlahu, plovoucí podlahu nebo vytápěnou. V podstatě vzato, zda jde o lehké nebo těžké podlahy.

 • Nejlevnější podlahy

  29. 3. 2012, 11:17 | Diskuze (0)

  Oblíbené a populární plovoucí podlahy se řadí jednoznačně mezi nejlevnější podlahy. Jejich přijatelná pořizovací cena a velice snadná pokládka, která je možná svépomocí je řadí také mezi nejekonomičtější podlahy.